До сторінок ..., 2 , 3 , 4 , 5
Сторінка 1

Батьківський лекторій

1. Памятка та поради батькам щодо організації виховання в сім'ї

2. Відповідальність батьків за здоровя своїх дітей

3. Дитяча агресія

4. Насильство в сімї

5. Попередження насильства в сімї

6. Як виховувати без покарань

Роль сімейного виховання у формуванні особистості

Презентація на тему: ПРАВОВІ ЗАСАДИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ БАТЬКІВ У ПРОЦЕСІ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Підліток та Інтернет

Інтернет - роздолля для кіберхуліганів, сексуальних маніяків і шахраїв. Ваша дитина-підліток годинами просиджує в Мережі і може стати жертвою безпринципних людей.

Як навчити свою дитину безпечно користуватися Інтернетом. Спочатку вам самим потрібно дізнатися про життя в режимі онлайн.

Інтернет в мобільних пристроях. Планшет або смартфон, що має вихід в Інтернет, відкриває перед підлітками легкий доступ у віртуальний світ, куди вони можуть заходити без вашого відома.

Підлітки можуть проводити в Мережі дуже багато часу. Підліток може включити комп'ютер на п'ять хвилин, а в підсумку годинами дивитися відео. У цьому питанні без самодисципліни не обійтися.

Підлітки іноді розповідають про себе в Інтернеті дуже багато. Злочинці аналізують відомості, зібрані з коментарів і фотографій, щоб дізнатися, де дитина живе і вчиться, а також в який час у неї нікого не буває вдома.

Підлітки схильні не думати про наслідки, розміщуючи інформацію в Інтернеті. Тут застосовне прислів'я «Що написано пером, не вирубаєш сокирою». Деякі сумнівні коментарі та фото можуть дати про себе знати пізніше, наприклад коли роботодавець захоче знайти інформацію про тих, кого він думає взяти на роботу.

І все ж варто пам'ятати: Інтернет вам не ворог. Небезпека скоріше полягає в тому, що їм можуть користуватися бездумно.

/Files/images/2014__semestr/маш.jpg

Якщо хтось потрапляє в аварію, це не означає, що взагалі не варто водити машину. Те ж можна сказати і про Інтернет. Підлітку потрібно, образно кажучи, навчитися грамотно переміщатися по кіберпростору.

Корисні поради

Правильно користуйтеся часом і визначайте пріоритети. Щоб стати відповідальною людиною, потрібно вміти віддавати пріоритет більш важливому. Спілкування з сім'єю, шкільні завдання і домашні справи набагато важливіші безцільного просиджування перед комп'ютером. Переконуйтеся в тому, що більш важливо і тоді ви будете успішні.

Думайте, перш ніж розміщувати що-небудь в Інтернеті. Чи не зачепить цей коментар, викладений в Мережі, чиїсь почуття? Як ця фотографія вплине на вашу репутацію? Збентежить мене, якщо батьки або інші дорослі побачать це фото чи коментар? Що вони тоді подумають про мене? Що я сам би подумав про людину, що розмістив в Мережі подібну інформацію. Для дурного розпусна поведінка - забава, а прониклива людина проявляє мудрість.

Керуйтеся принципами, а не тільки правилами. Неможливо стежити за кожним кроком своєї дитини. Крім того, ваша мета - не контролювати постійно сина чи доньку, а вчити їх «відрізняти добре від поганого». Нехай головним стримуючим фактором будуть моральні принципи, а не заборони і покарання. Яку репутацію хотів би придбати ваш син? А якими якостями хотіла б славитися ваша дочка? Завдання батьків - допомогти своїй дитині навчитися приймати мудрі рішення, навіть коли їх немає поруч.

«Діти краще розбираються в техніці. Батьки краще розбираються в життя »

Як і хорошому водієві, користувачеві Інтернету потрібно не тільки володіти технічними знаннями, а й вміти приймати правильні рішення. Тому ваше батьківське повчання особливо важливе! Спеціаліст з інтернет-безпеки Перрі Афтаб сказав: «Діти краще розбираються в техніці. Батьки краще розбираються в житті ».

Небезпечна гра

Австралія. Серед дітей стали популярними програмні додатки, що імітують азартні ігри. Їх встановлюють на смартфони та інші пристрої. Деякі програми імітують справжнє казино, тільки виграш в них дістається набагато легше. Як зазначалося в урядовому звіті, подібні додатки спонукають дітей думати, що в азартних іграх немає нічого шкідливого, і «в майбутньому можуть зробити з них завзятих гравців».

/Files/images/2014_semestr/images.jpeg

А чи користуються ваші діти такими додатками? Чи вважаєте ви їх шкідливими?

Підлітковий стрес

Деякі дочки - підлітки скаржаться , що у них стрес. «Який може бути стрес в 13 років? Вони ще занадто молоді », - з недовірою думаєте ви. Не робіть поспішних висновків. Спочатку давайте розглянемо кілька причин , які можуть викликати нервову напругу у дівчини -підлітка. /Files/images/2014_semestr/стресс.jpeg

Фізіологічні зміни . Різкі скачки в статевому дозріванні можуть викликати у дівчини сильну тривогу , особливо якщо в своєму розвитку вона відстає або випереджає їх. Одна дівчина поділилася , що порівнюючи себе з іншими , відчувала якоюсь потворою або мутантом .

Емоційні зміни . Раптова зміна настрою протягом дня . Одна дівчина згадує , що такі зміни в настрої приводили її в сум'яття.

Початок менструального циклу. Хоча багатьох дівчат батьки готують до цього періоду , багатьох він застає зненацька. Деякі члени сім'ї недостатньо розуміють рівень стресу , який відчуває в цей період дівчина. Іноді вони висміюють , дражнять або попросту не співчувають.

Тиск оточуючих. Одна 14 - річна дівчина пише , що в цьому віці важливо мати визнання з боку друзів , так як відчувати себе ізгоєм жахливо. Багато підлітків діляться , що відчували тиск однолітків особливо гостро.

Поради

Спонукайте доньку розповісти про свої почуття. Спочатку розмова може не вийти. Будьте терплячі і « швидкими на слухання , повільними на слова».

Будьте серйозні. У дочки немає такого досвіду , як у вас , і їй ні з чим порівняти. Такий стрес дівчата ще не вміють долати.

Не завантажуйте зайвими позашкільними заняттями. Вчені помітили , що у молодих людей , чий графік сильно перевантажений , часто спостерігаються ознаки стресу , особливо фізичні , такі як головний біль і біль у шлунку. Засвідчується в тому , що більш важливо для вашої дитини!

Подбайте про достатній відпочинок дочки. Підлітки , в першу чергу , часто нехтують сном. Їх розумові здібності слабшають і як наслідок , важко переносять стрес.

Надайте допомогу з подолання стресу. Фізичні вправи допомагають зняти стрес. Деяким дівчатам подобається вести щоденник , де можна поглянути на свої труднощі під іншим кутом зору або взагалі про них забути.

Хороший приклад - хороша допомога . Звичайно ж , батьки не всесильні і часом їм доводитися дуже важко справлятися зі своїми обов'язками. Як ви , батьки, самі справляєтеся зі стресом ? Чи не виникає у вас паніка від того , що берете на себе занадто багато? Перевантажуєте себе роботою , забуваючи про більш важливе ? Пам'ятайте , що ваші діти спостерігають за вами і вчаться у вас - як поганому , так і хорошому? Не дозволяйте вашим проблемам взяти верх . Тому , нехай буде відома ваша розсудливість !

Торгівля людьми

/Files/images/20131_semestr/1368614557_sat.jpg

Алкоголь в вашій родині

У багатьох сім'ях алкогольні напої завжди на столі під час їжі. Інші ж сім'ї відносяться до алкоголю вкрай несхвально. Чому погляди людей на спиртне так відрізняються?

Вони формуються під впливом різних факторів , таких як турбота про здоров'я , культура і релігія. З давніх часів чоловіки і жінки пили вино - напій , про який багато разів згадується в стародавніх сувоях . Оскільки вино створює гарний настрій, воно зазвичай подавалося під час свят , наприклад на весільних бенкетах. До того ж вино використовувалося і в лікувальних цілях. Щорічно багато сімей страждають через те , що один або навіть обидва з подружжя зловживають алкоголем. Це призводить до безлічі нещасних випадків : травм через падінь , дорожньо -транспортних пригод і сімейних негараздів.

З часом алкогольна залежність руйнівно діє на мозок , серце , печінку і шлунок. Тому кожен повинен визначити для себе ту кількість алкоголю , яка не приведе до вище наведеним згубних наслідків. Також необхідно пам'ятати , коли недоречно вживати алкоголь. У « Популярній медичній енциклопедії» сказано: « Алкоголь належить до наркотичних отрут». Тому в деяких обставинах мудро утримуватися від нього навіть в помірних кількостях.

/Files/images/20131_semestr/алкоголь.jpeg

« Всьому свій час» - це стосується й алкоголю . Наприклад , в Україні , як і в деяких інших країнах , неповнолітнім забороняється вживання спиртного , хтось лікується від алкогольної залежності або приймає медичні препарати , які несумісні з алкоголем. До того ж багатьом варто утримуватися від спиртного перед роботою і під час неї , особливо коли вона пов'язана з небезпечною технікою. Безумовно, мудрі люди цінують своє життя і здоров'я. Вони намагаються розвивати правильний погляд на алкогольні напої й прищеплювати такий правильний погляд і в своїй родині!

Дитячі капризи/Files/images/2013/кпр.jpeg

Діти не вміють справлятися зі своїми емоціями. І час від часу вони можуть влаштовувати батькам грандіозні істерики. Причиною цьому може бути те, що свідомість дитини з дня його народження сильно змінюється.

З моменту народження дитини батьки задовольняють кожну його потребу. Якщо дитина плаче, то батьки біжать до нього дізнатися, чи не захворів він, чи хоче їсти і т.д. У міру того як дитина росте, він усвідомлює, що батьки стали менше йому догоджати і не поспішають виконувати його бажання. Такі зміни викликають у дитини протест і істерики. З часом він починає розуміти, що його завдання - бути слухняним батькам.

Ви можете допомогти своїй дитині перестати вередувати. Що для цього можна зробити?

Вчитися розумінню. Дитина - це не дорослий у мініатюрі. Він не вміє керувати своїми емоціями і гостро реагує на неприємності. Тому погляньте на ситуацію його очима - для дитини будьте дитиною, думайте як дитина, міркуйте як дитина.

Не втрачайте самовладання. Наскільки це можливо, не звертайте увагу на його «скандальну» поведінку і продовжуйте свої справи. Пам'ятайте чому трапляються істерики.

Будьте стійкими. Якщо ви поступитеся раз, то чи не минете істерики в наступний. Будьте тверді у своєму слові. Нехай ваше «так» означає «так», а «ні» - «ні».

Будьте терплячі. Істерики можуть повторюватися. Необхідно якийсь час, щоб вони припинилися, якщо ви правильно будете на них реагувати. Пам'ятайте, що ви любите свою дитину, а любов - довготерпелива.

У книзі «Нова влада батьків» говориться: «Коли хтось з батьків скаржиться, що його дитина не розуміє слово« ні », у мене це викликає посмішку. Про батька це говорить більше, ніж про дитину. Якщо дитина не розуміє слово «ні», значить, батько не може його як слід сказати. Проблема не в дитині, просто йому не дали зрозуміти, що батьки тверді у своєму слові ».

Захистіть своїх дітей!

В останній час немало учнів скаржаться на знущання, приниження і образу з боку своїх однокласників. Тож, декілька корисних порад для ваших дітей. Підтримайте їх та допоможіть !

Мультфільм для дітей та їх батьків

Чи має значення, вживає ваша дитина тютюн чи ні?

Алкоголь, куріння, наркоманія і СНІД.aviАлкоголь, куріння, наркоманія і СНІД.avi

Таке питання цілком доречне, оскільки ми ніде не знайдемо прямої заборони на вживання тютюну. Давайте подивимося, що про вплив тютюну кажуть медики. Потім обговоримо, як результати їх досліджень узгоджуються з моральними принципами.

/Files/images/2013/nf,fr.jpeg

Куріння руйнує здоров'я і призводить до передчасної смерті. У Сполучених Штатах кожна п'ята смерть від тютюну. За даними Національного інституту по вивченню наркозалежності, в США через тютюн щороку гине більше людей, ніж через «алкоголь, наркотики, вбивства, самовбивства, автокатастрофи,СНІД, разом взяті».

Курці завдають шкоди іншим. Тютюновий дим шкідливий в будь-якій кількості. Пасивне, або вторинне, куріння на 30 відсотків підвищує ризик розвитку раку легенів і хвороб серця. В останні роки лікарі виявили ще одну небезпеку, яку вони називають «третинним курінням». Цей вираз відноситься до часток тютюнового диму, які залишаються на одязі, килимах та інших поверхнях, після того як дим вивітрюється. Ці отруйні речовини особливо шкідливі для здоров’я дітей і можуть уповільнити їх розумовий розвиток.

Тютюн викликає залежність. Куріння перетворює людину на раба. На думку дослідників, пристрасть до нікотину - головній речовини тютюнового диму - одна з найбільш нездоланних пристрастей.
Як ці факти узгоджуються із загальновизнаними моральними нормами?

Ми повинні цінувати життя. Наприклад, в давнину, особливо на Сході, люди повинні були будувати по краях даху своїх будинків огородження, або низьку стінку. Для чого? Справа в тому, що в ті часи дахи були плоскими і використовувалися як житловий простір. Стінка захищала членів сім'ї та інших людей від падіння, яке могло призвести до каліцтв або смерті. Крім того, потрібно було дивитися за своїми тваринами, щоб вони не завдали шкоди людям. Людина, яка вживає тютюн, порушує принципи, що лежать в основі цих законів. Він свідомо губить своє здоров’я. До того ж курець піддає небезпеці здоров'я оточуючих.

Ми повинні любити тих хто нас оточує. Життя - це дар, і людина, яка вживає тютюн, проявляє кричущу неповагу до цього дару. Тим самим вона показує, що у неї немає любові до себе і до інших. Через свою звичку курець завдає серйозної шкоди іншим, тому він не може з чистою совістю сказати, що любить своїх ближніх.


Нечиста звичка. Вживання тютюну занечищує людину, забруднюючи її організм. Звичайно, кинути палити нелегко. Але якщо людина робить це, думаючи про інших і не зосереджується на своєму егоїстичному бажанні, то у неї обов'язково все вийде.

Насильство в сім'ї

/Files/images/2013/орп.jpeg

Яка дитина не буде радіти тому, що у неї така чудова, любляча сім'я?

Деякі чоловіки і жінки ведуть подвійне життя, вміють на людях розігрувати з себе чудового сім'янина, але, залишаючись наодинці, вони перетворюються на справжнього звіра.

Чимало чоловіків росли в сім'ях, де насильство було звичною справою. І зараз, будучи дорослими, вони впевнені, що їх поведінка прийнятна і навіть нормальна. Проте насильство в сім'ї ніяк не можна вважати нормою. Ось чому більшість людей шокована, коли чоловік б'є свою дружину.

І все ж проблема насильства в сім'ї сьогодні злободенна як ніколи. До прикладу, одне опитування показало, що телефонні гарячі лінії, куди надходять повідомлення про насильство в сім'ї, щодня приймають з усієї країни в середньому більше 16 дзвінків в хвилину. Насильство в сім'ї стало глобальною епідемією, для якої немає ні культурних, ні економічних, ні соціальних перепон. А оскільки про більшість з випадків насильства замовчується, статистика малює далеко не повну картину. Слід зазначити, що також немало мужів терплять жорстоке поводження від своїх дружин. Однак у більшості зареєстрованих випадків насильства в сім'ї ініціаторами є чоловіки.

Повідомлення про насильство в сім'ях піднімають важливі питання: як чоловіки доходять до того, щоб настільки жорстоко поводитися з іншою людиною - особливо зі своєю дружиною або дитиною? Звичайно ж, чоловікам варто змінюватись, щоб виховати дитину врівноваженою, доброю людиною.

Подружжя, які вдаються до насильства, можуть змінити свою поведінку, застосовуючи практичні поради. Чи легко це зробити? Безумовно, ні. Але це можливо! Завдяки мудрим знанням більшість змогли приборкати свою буйну вдачу і стали проявляти доброту і повагу до інших. Постарайтеся викорінити у себе все, що пов'язано з люттю, гнівом, злістю, не використовуйте образливу промову і непристойні розмови. Не брешіть один одному. І якщо образно кажучи, то «зніміть з себе стару особистість і зодягніться в нову». Ви побачите, що результат винагородить ваші очікування, так як ви любите свою родину.

Чому вони терплять?

Чому деякі жінки продовжують жити разом з чоловіком і вдаються до насильства? В основному через страх залишити сім'ю, що тільки погіршить становище. Іноді чоловіки загрожують покалічити, якщо вона спробує втекти. І деякі привели свої погрози у виконання.

В інших випадках жінки не наважуються піти, оскільки бояться, що друзі і родичі не повірять в серйозність ситуації і у всьому звинуватять їх.

Деякі дружини не вирішуються що-небудь міняти з інших причин:

• Вони хочуть, щоб їхні діти росли в повній сім'ї.

• Їм здається, що вони не зможуть забезпечувати себе і дітей матеріально.

• Вони помилково вважають, що самі в усьому винні.

• Їм соромно зізнатися, що вони стали жертвами насильства.

• Вони сподіваються, що все зміниться на краще.

Однак часом в силу обставин деякі вирішують жити окремо. Це відноситься і до тих випадків, коли чоловік поводиться вкрай жорстоко, застосовуючи фізичне насильство.

КОРИСНІ ПОРАДИ

· Надавайте своєму чоловікові честь і повагу.

· Важайте дружину не нижчою за положенням, а вмілою помічницею.

· Любіть дружину, як себе.

· Зберігайте свою любов до близьких і зміцнюйте її.

· Уникайте образливої ​​мови.

· Розвивайте самовладання.

· Усвідомте, що самоповага приходить від того, що ви контролюєте не інших, а самого себе.

· Думайте про наслідки своїх дій.

· Якщо відчуваєте, що втрачаєте самовладання, краще просто піти.

· Вчіться ненавидіти будь-які прояви агресії та насильства.

Молодь проти насильства

/Files/images/C145-068.jpgФізичне насильство, емоційне насильство, ізоляція, економічне насильство — це соціальні біди, які крадуть дитинство, роблять дитину передчасно дорослими, перекреслюють людське в людині.

Здається, ми забули, а то ніколи і не чули мудрих слів С. Соловейченка: «Щоб дитина виросла природньо доброю та чесною людиною, щоб вона не намагалася вдавати з себе кращу, ніж вона є насправді, доводиться уникати примусу у вихованні. Примушуючи до чогось, ми зобов'язуємо дитину робити щось таке, що не відповідає її сутності, інакше її не довелося б примушувати. Ефективне лише те виховання, яке привчає дитину до правди, привчає бути самою собою. Бути, а не вдавати. Тому бути дітьми — це бути частинкою країни під назвою «Дитинство», коли на губах сміх, а на душі мир. Це радість пізнання світу за допомогою її Величності Гри, це квіти маленьких і великих відкриттів, це любов до істини.


Бути батьками — це нести всю велич і гордість світу, тому що все в житті людини починається з сім'ї, з ніжної колискової казки, бо сім'я — то є святиня людського духу, благородних людських почуттів: кохання, вірності, піклування, родинного тепла і затишку. Недаремно Л. М. Толстой говорив: «Щасливий той, хто щасливий у себе вдома».
«Без сім'ї немає щастя на землі» — говорять на Україні. Сім'я для дитини має бути взірцем людяності, доброти, любові. Має бути? А чи є вона такою? А як же розглядати ці жахливі історії, пов'язані з дітьми?
Немає виправдання їх бездушності, цинізму, агресивності, фантастичній жорстокості.
Щоб не потонути в хвилях негативних емоцій гніву, незадоволеності життям, які накладаються на не зовсім здоровий соціальний фон, ми закликаємо всіх батьків берегти в собі людське, поважати в собі людину і даруємо пам'ятку батькам:


Пам'ятка батькам

/Files/images/parents.jpg


1. Пам'ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім'я в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, що створити в сім'ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.


2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.


3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики — це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.


4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.


5. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.


6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.


7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.


9. Насильство над дітьми — це протиприродній акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».


10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.


11.Пам'ятайте, що в сім'ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.
Хай ваша сім'я буде для дитини взірцем людяності, доброти, любові. І тоді нам не треба буде наголошувати на правах дитини, бо їх ніхто не буде порушувати, а обов'язки батьків по стану утримання і виховання дітей будуть сприйматися не як обтяжливий тягар, а як органічний прояв любові до дитини, підтримки в ній людської гідності та самоповаги.


Поважати право дітей жити в психологічно комфортному середовищі допоможе «Пам'ятка дітям».


Пам'ятка дітям


1. Пам'ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля — неприпустима річ у стосунках людей.
2. У сім'ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
3. Пам'ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б'є маму, особливо коли він — з небезпечними предметами в руках; ваше завдання — якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі — на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, соціальним педагогом; зверніться до міліції.
6. Не вірте у погрози з боку кривдників.
7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова — це насильство.
9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини — це карається законом. В Сімейному кодексі (ст. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може подати позов до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
10. Навчіться розрізняти поняття «Добро» і «Зло». Все, що принижує людську гідність — є зло, все, що звеличує гідність людини — Добро. Дитина і насильство. Любов і жорстокість. Надія і відчай. Ми всі інтуїтивно тягнемося до світлого в цьому світі.

/Files/images/3ba305b8a2e06654e2d7a0eb47668273.a-ok-computer.pngЗАОЧНИЙ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ НА ТЕМУ: «Деякі аспекти негативного впливу Інтернету та інших інформаційних систем на психічне здоров'я людини»

Komp_yuternaya zavisimost_. Istoriya Mihaila..240 (3)Komp_yuternaya zavisimost_. Istoriya Mihaila..240 (3)

Алкоголь і ваші діти!

Якщо вам не байдужі ваші діти, почніть виховання з цього питання вже сьогодні!

Влияние алкоголя на организм человекаВлияние алкоголя на организм человека

Агресія у дітей

Чи замислювалися ви, батьки, як довго дитина відчуває агресію після жорстоких відеоігор?

/Files/images/2011/игры.jpg

Дослідники провели експеримент з учнями коледжу - юнаками і дівчатами. Протягом 20 хвилин одна група грала в жорстокі відеоігри,а інша в звичайні.Після цього половину учасників кожної групи попросили думати про їхню гру. Як зазначалося в аналізі, "на наступний день їм запропонували брати участь у грі з нібито реальним суперником. Переможець міг покарати свого противника шумовим імпульсом, що подається через навушники". Підвищена агресивність спостерігалася особливо у тих юнаків, яких просили думати про жорстоку відеогру.

Один з дослідників зазначає: «Зазвичай гра в жорстокі відеоігри не обмежуються лише 20 хвилинами, і ті, хто грають, можуть за звичкою продовжувати думати про неї». Вплив таких ігор на жінок не було настільки значним, тому що більшість з них відчувають до насильства відразу.

/Files/images/2011/игры2.jpg

Чи помічаєте ви зміни в поведінці і емоціях ваших дітей після таких ігор? Як це відіб'ється на ваших взаєминах в родині?

Чий Ви раб?

Тютюн вражає не тільки тіло, але і волю людини. Ця звичка насправді поневолює особистість курця, або його мислення. «Я був рабом сигарет 26 років, - зізнається одна людина на сторінках журналу. Куріння - поведінкова звичка. Крім того що в людини виникає залежність від нікотину, у неї також виробляється звичка постійно закурювати і затягуватися. Деякі кажуть: «Треба чимось зайняти руки» або «Так швидше летить час».

Не те, щоб люди не усвідомлювали б небезпеку. Менше ніж 90 років тому сигарети були нелегальні в багатьох місцевостях. Мати при собі сигарети могло послужити причиною бути заарештованим. А в минулі століття в боротьбі з курінням застосовувалися ще більш суворі заходи.
Ось деякі із заходів, які застосовувалися в боротьбі з курінням у XVII столітті: «У Китаї, за імператорською вказівкою 1638 року, вживання тютюну каралося відсіканням голови ... В Росії курців піддавали розтину; повторним порушникам прорізували ніздрі; невиправних засилали в Сибір. В Персії їх піддавали тортурам, садили на кіл або обезголовлювали ».
Звичайно, такі заходи були надмірними і жорстокими. Але курці звертаються жорстоко зі своїм тілом.

Куріння і наслідки

«Один наперсток нікотину - приблизно 60 міліграмів - якщо прийняти відразу, може заподіяти смерть дорослому. У звичайній сигареті приблизно 1 мг нікотину ».
Навіть одна сигарета - шкідлива. Нікотин викликає більш сильне серцебиття, підвищуючи в організмі потребу в кисні. Ця отруйна речовина надходить в кровообіг і перешкоджає течії кисню до серця і до інших важливих органів. Ще гірше те, що від нікотину звужуються кров'яні судини головного мозку.

Деякі авторитети з охорони здоров'я бояться, що куріння в кінцевому рахунку знищить 200 мільйонів людей, яким тепер менше 20 років. Ви ж не хочете бути в їх числі?
Курці шкодять, проте, не тільки лише собі, а й інших змушують вдихати свій отруйний дим.


Навіщо кидати палити?

Країна за країною вжили заходів, щоб попереджати народ про шкоду тютюну або закликати до обмеження його споживання. Мудра притча попереджає: «Мудрий бачить лихо і ховається, а безумні йдуть вперед, і караються». Хіба насправді тобі хочеться випробувати хворобливі наслідки тютюнової звички? Тим, хто хоче жити довго і щасливо, палити не варто.
Куріння пов'язано більш ніж з 25 небезпечними захворюваннями. Так, в основному воно стає причиною серцевого нападу, інсульту, хронічного бронхіту, емфіземи і різних видів раку, особливо раку легенів.
Куріння нікого не зробить більш привабливим. Реклама представляє курців чарівними і здоровими. Але в житті все інакше.
У курців неприємно пахне з рота, а зуби і пальці набувають жовтувато-коричневий колір. У чоловіків куріння сприяє розвитку імпотенції. Від нього виникає кашель і задишка. У курців більш вірогідна поява ранніх зморшок і дефектів шкіри.
Вагітна жінка наражає на небезпеку здоров'я своєї ненародженої дитини. Разом з материнською кров'ю немовля отримує нікотин, окис вуглецю та інші отруйні речовини, що містяться в димі сигарет. Внаслідок цього зростає ризик викидня, народження мертвої дитини або смерті новонародженого. Більше того, імовірність синдрому раптової смерті зовні здорової дитини зростає в три рази, якщо мати курила під час вагітності.
Якщо ви курите, порахуйте, скільки ви витрачаєте на сигарети кожен день, і помножте цю суму на 365. Ви побачите, скільки грошей іде у вас на сигарети в рік. Помножте цю цифру на десять, і ви дізнаєтеся, скільки ви ще витратите на сигарети, якщо будете курити протягом наступних десяти років. Результат може вас вразити. Подумайте, на що інше ви могли б витратити таку велику суму!

Чи легко вам спілкуватися з вашими дітьми?

/Files/images/дети и род.jpg

Багато б Чи легко вам спілкуватися з вашими дітьми?
Багато батьків, бабусі і дідусі вважають, що спілкування серед молоді та дітей з батьками стали проблематичніше, ніж у них свого часу.
У багатьох країнах наука піднялася на високий рівень, завдяки цьому з'явилася безліч електронних іграшок та пристроїв, про які раніше можна було тільки мріяти.

Хоча становище багатьох сімей покращився, але все-таки їм для цього доводиться багато працювати, не покладаючи рук, щоб дати своїм дітям освіту та інші блага. А на все це потрібен час! Таким чином, діти позбавлені дорогоцінного спілкування з батьками. Поширення електронних новинок тільки посилило цю проблему. Статистика 2006 року показує, що молоді люди у віці від 8-18 років у середньому кожен день 6,5 годин проводять або перед телевізором, або з комп'ютером. Це впливає на живе спілкування з сім'єю, що, безумовно, дуже шкідливо. На думку фахівців, даний факт знижує самооцінку у дітей, вони менш щасливі, менше задоволені своїми успіхами, більш інертні.
Іншою не менш важливою проблемою є сексуальний пресинг. Більшість хлопців у школах набувають сексуальний досвід між 12-15 роками. Ті, хто в цьому не бере участь, вважають білими воронами. Дослідники Роберт Ректор, Лорен Нойз і Кірк Джонсон повідомили, що сексуальна активність підлітків безпосередньо пов'язана з депресією.

/Files/images/parents.jpg

Деякі конструктивні пропозиції для гарного взаєморозуміння.
• Спілкування з дітьми замість ізоляції, навіть при дефіциті часу
• захищати своїх дітей від сексуальної аморальності
• Знаходьте взаєморозуміння
• Намагайтеся, щоб ваш розмова була довірчим і чесним
• Не нехтуйте необхідним повчанням, так як вседозволеність веде до біди. Батьків, бабусі і дідусі вважають, що спілкування серед молоді та дітей з батьками стали проблематичніше, ніж у них свого часу.

Депресія у підлітків.

Оскільки у всіх нас бувають періоди зневіри і смутку, нам може здаватися, ніби ми цілком розуміємо, що таке депресія. Але чи розуміємо ми насправді, що переживає наша дитина, яка хворіє депресією?
Але важливо відрізнити у підлітка депресію від звичайної нудьги, яка часто буває в цьому віці!

Характерні симптоми:
• Різкі зміни в настрої та поведінці
• Замкнутість
• Зниження інтересу майже до всіх видів діяльності
• Помітні зміни в звичках харчування
• Зміни в режимі сну
• Зниження успішності
• Ризиковані вчинки або прагнення завдати собі тілесні ушкодження
• Почуття нікчемності або необґрунтоване самобичування
• Психосоматичні розлади
• невідчепна думки про смерть або самогубство
Іноді бунтарський дух - ознака депресії.

Депресію лікують по-різному. Вибір залежить від тяжкості і симптомів захворювання. У будь-якому випадку необхідна консультація лікаря-спеціаліста.


Шановні батьки, уникайте поширених помилок, таких як:
• Друзі, що не мають медичної освіти, можуть нав'язувати свій метод лікування
• Розчарування через уявну марності або побічних ефектів
• Самовпевненість, через яку пацієнти залишають лікування, як тільки їм стає легше.
Кiлькiсть переглядiв: 0