До сторінок ..., 2 , 3, 4 , 5
Сторінка 1

Завітайте на сайт вчителя початкової школи Тенети Олени Миколаївни. Знайомтеся з роботою вчителів початкової школи. Зазирніть у цікаве життя ваших малюків! http://nachalka.kharkov.ua/

Криза довіри

/Files/images/доверие.jpg

Експерименти, проведені професором економіки Франкфуртського університету Міхаелем Косфельдом, змусили його прийти до висновку, що «довіра біологічно закладена в людині» . Косфельд виявив, що коли дві людини починають спілкуватися один з одним, їх мозок виробляє гормон окситоцин, який спонукає виявляти довіру. Косфельд зазначив: «Це одна з відмінних особливостей людини. Коли немає довіри, люди в певному сенсі перестають бути людьми ».

У дослідженні за участю 30 000 старшокласників 98% заявили, що вважають чесність важливою складовою людських відносин. І все ж 8 з 10 зізналися, що брехали батькам, а 64% розповіли, що списували на екзаменах.

Ці факти говорять про те, що у людей є потреба довіряти один одному.Але більшість з них вдаються до брехні. Особливо актуальна ця проблема у дітей підліткового віку. Ось деякі поради, над якими можуть поміркувати батьки.

Не зловживайте довірою своєї дитини. Уникайте порожніх обіцянок.

Часто можна чути: «Сьогодні без обману не прожити». Але мова йде про вашу дитину та її майбутнє. Запитайте себе: «Що краще: теперішня вигода або самоповага та чиста совість?». Звичайно, учень може обдурити і вчителя і батьків, але що він буде робити, коли почне працювати?

Будьте гарним прикладом для своїх дітей. Розповідайте їм, яку користь у майбутньому може принести їх чесність і довірчі відносини з іншими.Бачачи як ви, батьки, дотримуєтеся такого способу життя, ваші діти швидше за все теж виростуть людьми, гідними довіри.

Чи легко вам спілкуватися з вашими дітьми?

/Files/images/дети и род.jpg

Багато б Чи легко вам спілкуватися з вашими дітьми?
Багато батьків, бабусі і дідусі вважають, що спілкування серед молоді та дітей з батьками стали проблематичніше, ніж у них свого часу.
У багатьох країнах наука піднялася на високий рівень, завдяки цьому з'явилася безліч електронних іграшок та пристроїв, про які раніше можна було тільки мріяти.

Хоча становище багатьох сімей покращився, але все-таки їм для цього доводиться багато працювати, не покладаючи рук, щоб дати своїм дітям освіту та інші блага. А на все це потрібен час! Таким чином, діти позбавлені дорогоцінного спілкування з батьками. Поширення електронних новинок тільки посилило цю проблему. Статистика 2006 року показує, що молоді люди у віці від 8-18 років у середньому кожен день 6,5 годин проводять або перед телевізором, або з комп'ютером. Це впливає на живе спілкування з сім'єю, що, безумовно, дуже шкідливо. На думку фахівців, даний факт знижує самооцінку у дітей, вони менш щасливі, менше задоволені своїми успіхами, більш інертні.
Іншою не менш важливою проблемою є сексуальний пресинг. Більшість хлопців у школах набувають сексуальний досвід між 12-15 роками. Ті, хто в цьому не бере участь, вважають білими воронами. Дослідники Роберт Ректор, Лорен Нойз і Кірк Джонсон повідомили, що сексуальна активність підлітків безпосередньо пов'язана з депресією.

/Files/images/parents.jpg

Деякі конструктивні пропозиції для гарного взаєморозуміння.
• Спілкування з дітьми замість ізоляції, навіть при дефіциті часу
• захищати своїх дітей від сексуальної аморальності
• Знаходьте взаєморозуміння
• Намагайтеся, щоб ваш розмова була довірчим і чесним
• Не нехтуйте необхідним повчанням, так як вседозволеність веде до біди. Батьків, бабусі і дідусі вважають, що спілкування серед молоді та дітей з батьками стали проблематичніше, ніж у них свого часу.

Депресія у підлітків.

Оскільки у всіх нас бувають періоди зневіри і смутку, нам може здаватися, ніби ми цілком розуміємо, що таке депресія. Але чи розуміємо ми насправді, що переживає наша дитина, яка хворіє депресією?
Але важливо відрізнити у підлітка депресію від звичайної нудьги, яка часто буває в цьому віці!

Характерні симптоми:
• Різкі зміни в настрої та поведінці
• Замкнутість
• Зниження інтересу майже до всіх видів діяльності
• Помітні зміни в звичках харчування
• Зміни в режимі сну
• Зниження успішності
• Ризиковані вчинки або прагнення завдати собі тілесні ушкодження
• Почуття нікчемності або необґрунтоване самобичування
• Психосоматичні розлади
• невідчепна думки про смерть або самогубство
Іноді бунтарський дух - ознака депресії.

Депресію лікують по-різному. Вибір залежить від тяжкості і симптомів захворювання. У будь-якому випадку необхідна консультація лікаря-спеціаліста.


Шановні батьки, уникайте поширених помилок, таких як:
• Друзі, що не мають медичної освіти, можуть нав'язувати свій метод лікування
• Розчарування через уявну марності або побічних ефектів
• Самовпевненість, через яку пацієнти залишають лікування, як тільки їм стає легше.

Як поліпшити пам'ять у дітей

/Files/images/дума.jpg

Легендарний італійський диригент Артуро Тосканіні придбав славу в 19 років. Йому довелося підміняти досвідченого диригента під час виконання опери «Аїда». У Тосканіні було слабкий зір, і він продиригував всю оперу по пам'яті!
Такі приклади захоплюють. Проте більшість людей здатні запам'ятати набагато більше, ніж думають. Хотіли б ви, щоб ваші діти поліпшили свою пам'ять?

Мозок кодує інформацію, коли сприймає і розпізнає її, а потім вона зберігається. Ми щось забуваємо, якщо порушується якийсь із цих процесів.
Існують різні види пам'яті: сенсорна, короткочасна і довготривала. Сенсорна пов'язана з отриманням інформації від органів нюху, зору і дотику. Короткочасна, також звана оперативної, утримує невеликі обсяги інформації протягом коротких проміжків часу. Ми нею користуємося, коли вважаємо в розумі, набираємо почутий номер телефону або коли дочитує кінець пропозиції, не забуваючи про його початок. Короткочасна пам'ять має свої межі.

Щоб інформація запам'яталася надовго, вона повинна перейти в довгострокову пам'ять. У цьому вам допоможуть наступні принципи.

  • Розвивайте інтерес до теми і нагадуйте собі, чому вона важлива для вас.
  • Розвивайте допитливість і, по можливості, робіть записи. Вони не тільки допоможуть зосередитися, але і дозволять переглянути матеріал пізніше.
  • Зрозуміти - значить побачити логічний зв'язок між частинами цілого. Наприклад, вам буде легше запам'ятати деталі механізму, якщо ви зрозуміли, як він працює.
  • Групуйте схожі ідеї і поняття. Наприклад, список покупок запам'ятати легше, якщо розбити його за категоріями: м'ясо, овочі, фрукти і так далі. Також розділяйте інформацію на більш дрібні блоки, що включають від п'яти до семи пунктів. Щоб телефонний номер швидше запам'ятався, його зазвичай ділять на три частини. Нарешті, список можна скласти за алфавітом.
  • Повторюйте вголос те, що хочете запам'ятати, ви зосередите на цьому увагу. По-друге, вас тут же може поправити вчитель. По-третє, чуючи - навіть самих себе - ви активізуєте додаткові ділянки мозку.
  • Подумки уявіть те, що хочете запам'ятати.
  • Вивчаючи щось нове, зв'яжіть це з тим, що ви вже знаєте.
Кiлькiсть переглядiв: 0