Моє місто - Харків

/Files/images/2016_semestr/496px-Kharkiv-town-herb.svg.png

Символіка

Герб Слобідсько-Української губернії, що служив також міським гербом Харкова, був розроблений1775 року геральд мейстером князем Михайлом Щербатовим і затверджений 21 вересня1781 року Катериною ІІ як герб Харківського намісництва (з 1796— знову Слобідсько-Українська губернія, з 1835—Харківська губернія).

Він являє собою чотирикутний геральдичний щит, загострений знизу, подібна форма також називається французькою. На зеленому тлі щита зображені перехрещені ріг достатку і золотий кадуцей зі срібними крилами(символ бога торгівлі Меркурія), оповитий зміями срібного кольору.14 вересня1995 сесією Харківської міської ради народних депутатів був втретє за останні два сторіччя прийнятий як найтрадиційніший в історії міста.

Прапор міста являє собою прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3 світло-зеленого кольору із зображенням в його центральній частині герба міста. В царську та радянську епохи міста не мали власних прапорів. Проте з 1651р. (чи 1659р.) по 1765р. Харків був полковим центром Харківського слобідського козачого полку, який мав власне знамено.

За часівСРСР Харків отримав орден Леніна та орден Жовтневої Революції, місто нагороджене Премією Європи.

Загальні відомості

Ха́рків(застаріле:Харьків,лат.Zacharpolis) — місто на північному сході Українина Слобожанщині, адміністративний центрХарківської області. Населення — 1 448 тис. осіб, площа міста— 350 км². Разом із прилеглими містами та районами формує Харківську агломерацію з людністю понад 2млн осіб.

Друге за кількістю мешканців місто України, з 19 грудня 1919 по 24 червня 1934рр.— столицяУРСР.

Великий науковий, культурний, промисловий і транспортний осередок України, був третім індустріальним центром у СРСР після Москвита Ленінграда. 60 науково-дослідних інститутів, 41вищих навчальних закладів, 8 музеїв, міська картинна галерея, 7 державних театрів і кілька десятків недержавних, 80 бібліотек ( інформація вікіпедії).

Райони Харкова та Місцевості Харкова

Територія сучасного Харкова покриває 300 км² й адміністративно ділиться на 9 районів:

Шевченківський, Новобаварський, Київський, Слобідський, Холодногірський, Московський, Немишлянський, Індустріальний і Основ'янський. Проте, досьогодні збереглися старі назви «сторін», поселень і слобідок, що були поступово включені до Харкова:Поділ,Залопань,Захарків,Клочківська Слобідка,Павлівка,Кінний базар,Основа,Панасівка,Довголівка,Заїківка,Велика Гончарівка,Холодна гора,Лиса гора,Салтівка,Олексіївка,Павлове Поле, Шатилівка, Шишківка,Тюринка,Мала Гончарівка,Журавлівка,Верещаківка,Іванівка,Петінка,Москалівка,Нова Баварія,Велика Данилівка, П'ятихатки та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 0