Сторінка майбутнього першокласника

Поради для батьків першокласників щодо адаптації дитини

до навчання в школі.

  • Уранці будіть дитину спокійно. Прокинувшись, вона повинна побачити усмішку на вашому обличчі та почути ваш лагідний голос. Не потрібно смикати дитину через дрібниці та підганяти її з самого ранку.
  • Щоб не виникало поспіху, розрахуйте час, необхідний для того, щоб зібратися першокласнику до школи. Якщо він не встигає, наступного дня розбудіть його трішки раніше.
  • Бажано погодувати дитину сніданком, але, якщо чомусь вона не хоче їсти, примушувати не варто. Краще дайте сніданок з собою.
  • Дорогою до школи не говоріть фраз на зразок: "Дивись, не бешкетуй!" чи "Щоб сьогодні не було поганих оцінок!". Краще побажайте дитині успіхів та підбадьорте її добрим словом.
  • Зустрічаючи зі школи, не закидайте запитаннями: "Що ти сьогодні отримав?" або "Сьогодні без поганих оцінок?". Дайте дитині змогу розслабитися. Якщо ж вона хоче поділитися з вами чимось важливим, не відмахуйтесь від неї, вислухайте, адже це не забере багато часу. Якщо маленький школярик чимось засмучений, не допитуйтесь про причину. Можливо, він розповість пізніше, або обережно поцікавтеся через деякий час самі.
  • Ніколи не торгуйтесь, говорячи: "Якщо зробиш гарно уроки, я дам тобі...". Дитина може неправильно зрозуміти мету навчання, вона подумає, що, навчаючись, робить вам послугу, за яку отримує винагороду.
  • Прийшовши зі школи, дитина повинна пообідати та обов'язково відпочити. Не примушуйте її одразу сідати за уроки. На думку психологів, найкращий час для навчання – з 8 до12 години та з 16 до 18 години. Привчіть першокласника займатися саме в цей час.
  • Пам'ятайте, що є періоди, протягом яких йому навчатися складніше: маленький школярик втомлюється, у нього знижується працездатність. Для першокласника це перші 4-6 тижнів навчання, кінець першого семестру, перший тиждень після зимових канікул та середина другого семестру.
  • Присвячуйте своїй дитині хоча б півгодини в день, щоб вона відчувала, що ви її любите та цінуєте. Не забувайте, що першокласники – це ще маленькі діти, які люблять погратися, послухати казку чи колискову на ніч, або щоб їх просто потримали на руках. Все це допоможе їм зняти напруження, почуватися спокійно та впевнено.
  • Розумову зрілість дітей шестилітнього віку характеризує нормальний інтелект і застосування його в школі: дитина протягом уроку може сидіти спокійно, підкорятися правилам, що панують у дитячому колективі, успішно соціально адаптуватися у школі, подолавши та звикнувши до нових форм людських стосунків.
  • Дитина в початкових класах має бути наполегливою. Батькам варто заохочувати її прагнути успіху, непомітно й ненав'язливо допомагаючи. У міру свого розвитку та зрілості діти привчаються логічно мислити, звикають глибоко розуміти тему, знаходити її роз'яснення, привчаються критично осмислювати прочитане чи побачене. Протягом цього періоду батьки мають утримуватися від авторитарного ставлення до дитини, а їхні стосунки будуватися на діалогах – як рівний з рівним.
  • Дитині шкільного віку, починаючи з 1 класу, необхідно забезпечити робоче місце чи кімнату. Аби школяр працював зосереджено, не треба відкривати його від занять для якоїсь хатньої справи, варто прибрати відволікаючі фактори (телевізор, комп'ютер).
  • У кімнаті, де дитина готує уроки, робоча лампа повинна мати потужність 100 вт і стояти ліворуч. Не можна використовувати неонові лампи. Телевізор дуже стомлює зір, тому батьки мають стежити, аби їхня дитина дивилася його на відстані 2-3 метрів, а у вихідні не проводила увесь день перед екраном, а переглядала тільки найцікавіші дитячі передачі.
  • Батьки мають закріпляти й удосконалювати у шестилітньої дитини елементарні гігієнічні навички, які вона одержала за шість років свого життя. Вони повинні стежити, щоб шкільний одяг після школи був ретельно складений чи розвішений, черевики або туфлі почищені, комірець та манжети сорочки – чисті.
  • Дітей шестилітнього віку необхідно привчати самостійно щовечора митись у ванні або під душем теплою водою з милом. Не кожна дитина, котра досягла шкільного віку вміє правильно сидіти чи лежати, а це призводить до неправильного формування скелета. Тому на ліжко необхідно класти твердий матрац без м'яких та важких подушок.
  • Дитину треба вчити правильно сидіти за столом чи партою. Підручники та зошити носити в ранці за спиною, щоб запобігти розвитку сколіозу.
  • Успішність шестилітньої дитини у школі не завжди відповідає ступеню її обдарованості. Одні діти мислять повільніше й "гальмуються", якщо вчитель дуже наполегливий, а деякі не завжди вміють висловлювати власну думку, навіть якщо вона правильна. У цьому віці діти бувають непосидючі, мрійливі, а бувають і ліниві.Важливо, щоб батьки, особливо на першому році навчання дитини, підтримували постійний зв'язок зі школою. Аби знати, як проявляє себе дитина, які в неї проблеми. Неправі ті батьки, які змушують дітей після уроків у школі годинами займатися музикою, шахами, або чимось іншим у чотирьох стінах без свіжого повітря. Діти-відмінники з блідним обличчям та слабким здоров'ям навряд чи будуть щасливими в житті. Лікарі, батьки, вчителі зазначають, що діти підростають або влітку, або після канікул, проведених у горах навіть узимку. Сонце, повітря, вода, ультрафіолетові промені відіграють неабияку роль у фізичному розвитку дитини.

Сподіваємося, що наведені поради допоможуть вашій дитині легко адаптуватися до навчання в 1 класі, а школа стане тим місцем, де вона буде прийнята і сприйнята такою, якою вона є з усіма своїми почуттями, думками, знаннями, проблемами та великими і малими подіями в шкільному житті.

Дорогі першачки, вчителі, батьки!

Від усього серця вітаємо вас з першим у вашому житті Днем знань!

/Files/images/2014_semestr/бьт.jpg

Це всенародне свято приходить до нас разом із початком нового навчального року, коли перед дітьми гостинно відчиняються двері нашої школи. . Ми глибоко віримо, що ви підете обраним шляхом твердо і впевнено, здобудете багато славних перемог.

Нехай цей навчальний рік відкриє перед вами нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

Сподіваємося, що День знань стане для школярів початком наполегливої праці, надійним кроком у світ пізнання.

З нагоди свята бажаємо вам незабутніх миттєвостей шкільного життя, справжніх відкриттів, пізнання світу!

Адміністрація школи

"Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні;
пробудити в їхніх серцях почуття гордості,
власної гідності - це перша заповідь виховання"
В. Сухомлинський

/Files/images/2011/kolokol82.gif

Цього року ваша дитина іде до школи ...
Що повинна знати й уміти шестирична дитина?
Поради для батьків першокласників щодо підготовки дітей до школи.


Навчальний розділ

Читання

/Files/images/2011/чит.gif


Читання - це основа всієї підготовки до школи, зокрема до життя заголом. Саме від читання залежать уміння и навички дитини. Якщо ви бачите, що ваша дитина перед вступом до школи почала виявляти інтерес до читання, підтримайте її! Починайте читати граючись. Часто діти легко запам'ятовують звуки, але їм важко зв'язати їх у склади. Запропонуйте дитині проспівати звуки, склади, а потім - слова. Допоможіть своїм прикладом. І ваша дитина значно краще освоїть процес читання.
Батькам радимо добирати тексти з великими літерами, прості, цікаві, з ілюстраціями, але не знайомі.

Шестирічна дитина повинна вміти:

  • переказати почуте (можна стисло, а можна і детально);
  • знати напам'ять вірш, його назву, автора (не змушуйте вчити складну і мудру класику! Нехай це буде легенький віршик про близьке і зрозуміле дитині);
  • повторити чотири римовані рядочки за дорослим.
Так завдання свідчить про якість того, як дитина чує, слухає, запам'ятовує


Математика

/Files/images/2011/математика.gif


Завдання тут усі діти виконують активно й залюбки. Сміливо демонструють "домашні заготовки". Той лічить до мільйона, інший завчив таблицю множення ... Але наші вимоги полягають в іншому.

Дитина повинна вміти:

  • вільно лічити в межах першого десятка;
  • лічити "двійками", "трійками", виконувати математичні дії;
  • знати склад числа, знати "сусідів" чисел (у числа 5 "сусіди" - числа 6 і 4), уміти порівнювати числа, знати, що таке попереднє число,наступне число. А виконувати такі операції через десяток уже не буде для дитини проблемою;
  • уміти розв'язувати задачі. Наприклад, "У мене 7 яблук". Скільки не вистачає до 10?

Письмо

/Files/images/2011/письмо.gif

Письмо - це одне з найдошкульніших місць у підготовці до першого класу. Ураховуючи вікові особливості розвитку шестирічних учнів (слабкість дрібних м'язів руки, недостатню регуляцію рухів під час письма, недостатньо сформованість зорового сприйняття графічно образу літери) рекомендуємо: регулярно проводити фізичні вправи для розвитку м'язів рук, ліпити з пластиліну, малювати, штрихувати; писати елементи літер: палички, овальні, півовальні елементи, дугоподібні лінії.

Зверніть увагу на ліворуких дітей! Не наполягайте на переучуванні їх на письмо правою рукою.

Логічне мислення

У шестирічної дитини воно має бути достатньо розвиненим.
Діти повинні: розмежувати та поєднувати предмети за ознаками.
Наприклад. Транспорт - це ... (назвати види). Дерева - це ... (назвати кілька дерев); вилучити зайве слово і пояснити, чому це слово зайве. Наприклад: "Береза, клен, тополя, ялина", "Веселий, сумний, спокійний, зелений".

Загальна обізнаність


Дитина повинна знати:

  • ім'я, по батькові батьків, їхні професії, свою домашню адресу, в якому місті, в якій країні живе;
  • знати назви пір року, місяців, днів тижня тощо.

І останнє: розумні, відкриті до дитини батьки, які заохочують її до спілкування з книжкою, природою, навколишнім світом,- найкращий посібник у підготовці дітей до школи!

Кiлькiсть переглядiв: 0