/Files/images/bbloteka_2017/библиотека-2.jpg Вас вітає

Шкільна бібліотека Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №138


"Читання - це один із витоків мислення й розумового розвитку".( В.О. Сухомлинський)


Запрошуємо вас до шкільної країни

цiкавих, пізнавальних книг та підручників

/Files/images/bbloteka_2017/Библиотека 167 шкб (1).jpg
Завідувач шкільної бібліотеки- Правник Наталія Юріївна

Графік роботи шкільної бібліотеки

Понеділок - пятниця з 08.30 - до 17.00. Остання пятниця мiсяця-Санiтарний день/Files/images/библиотека/Санитарный день.jpg

Наразі шкільна бібліотека працює у дистанційному режимі .Запрошуємо провести час на карантині з користю, та зануритись у дивовижний книжковий світ віддаленно.Методичний центр Московського району пропонує провести Культурний карантин разом

ЛАСКАВО ПРОСИМО ТАКОЖ ВІДВІДАТИ НАШУ СТОРІНКУ ДИСТАНЦІЙНА ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

/Files/images/712961579.gif

Електрона пошта: library138@ukr.net

Ми сподіваємося, що ви завітаєте до нашого книжкового міста на зустріч з новими героями та цікавими книгами

Шкільна бібліотека в своїй роботі базується на наказах та інструкціях Міністерства освіти в світі реформування освітянської галузі. Ознайомитися з текстами цієї документації ви можете зараз: " Про припинення використання ББК та впровадження УДК", " Про внесення змін до інструкції...", " Про впровадження УДК в практику роботи...

/Files/images/vistavki_2018-2019/biblioteka_v_deyat_gimnazii.jpgБібліотека – це відчинені двері в широкий світ, варто лише переступити поріг, щоб отримати різноманітну інформацію. Навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та довідкових видань.

З цікавими бiблiотечними заходами можна ознайомитись у нашій фотогалереї
/Files/images/vistavki_2018-2019/Березень Шевченко (11).jpgЛiтературна свiтлиця /Files/images/vistavki_2018-2019/IMG-ffc2f107deaa51a85b2d572ff68b68ee-V (1).jpgЛiтературна свiтлиця " Посиденьки з Кобзарем"
/Files/images/vistavki_2018-2019/IMG-d22eb9a96deda57f72aa41961a4b5b40-V.jpg /Files/images/vistavki_2018-2019/Невмирущий Кобзар.jpg
/Files/images/vistavki_2018-2019/Березень Шевченко (7).jpgЛiтературне свято " Невмирущий Кобзар" пiдготовлений при участi учнiв 5-х та 6- х класiв /Files/images/vistavki_2018-2019/Вінок слави Кобзареві (7).jpgСвятковий концерт" Вiнок слави Кобзаревi" при участi учнiв 4-х класiв

У лютому 2019 р до 365- рiччя м.Харкова всi учнi 5-х класiв отримали книгу- подарунок вiд мiського голови Г.А. Кернеса " Мандрiвка центром Харкова"

Як це було. Фотозвiт
/Files/images/bibliotechnyiy_aktiv_2018/ПОДАР 5-А .jpgУчнi 5-А класу/Files/images/bibliotechnyiy_aktiv_2018/ПОДАРУНКИ ЗАГ (3).jpg /Files/images/bibliotechnyiy_aktiv_2018/ПОДАРУНКИ5А3.jpg/Files/images/bibliotechnyiy_aktiv_2018/ПОДАРУНКИ 5А 4.jpgУчнi 5-Г класу
/Files/images/bibliotechnyiy_aktiv_2018/5-б книги под.jpgУчнi 5-Б класу /Files/images/bibliotechnyiy_aktiv_2018/5-б книги.jpg /Files/images/bibliotechnyiy_aktiv_2018/5-в книги.jpgУчнi5-В класу

Відкрий для себе Україну

Місячник Шкiльних бiблiотек 2018 - "Шкiльна бiблiотека-центр творчого розвитку дитини" (до 100- рiччя вiд дня народження В.О. Сухомлинського)

/Files/images/32.jpg /Files/images/foto_2018_biblioteka/20180927_095815.jpg /Files/images/foto_2018_biblioteka/20180927_095934.jpgПо сторінках календаря

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Украї́нська мо́ва - національна мова українців. Належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї

Число мовців— близько 45млн, більшість яких живе в Україні. Є державною мовою в Україні. Поширена також у Білорусі , Молдові,Польщі,,Росії, ,Румунії,Словаччині,Казахстані,Аргентині,Бразилії,Великій Британії,Канаді,США та інших країнах, де мешкають українці. Українською мовою у світі послуговуються від 41 до 45млн осіб, вона є другою чи третьою слов'янською мовою за кількістю мовців та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу.

22 січня - День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. - Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. До цього свята в шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку " Соборна мати - Україна. Одна для всіх, як оберіг"Увага! Увага! Акція " Подаруй книгу шкільній бібліотеці"/Files/images/bbloteka_2017/585c40b5e05f.gifКнижкові виставки - це очі нашої бібліотеки. Вони запрошують вас до спілкування з книгою. Знайомтесь!


Книга місяця

Розповідь про книги, які користуються/Files/images/bbloteka_2017/knigi-41.gif

найбільшим попитом у


Мандрівка до книжкового міста

/Files/images/bbloteka_2016/knigi-114.gif Шафа цікавинок

В нашій шафі ви познайомитесь з літературним календарем . Він присвячений видатним письменникам. Їх імена відомі всьому світові. А також познайомитися з їх чудовими творами.

/Files/images/bbloteka_2017/6e432c04aab5.gif А ви користувалися інформацією

А ти любиш літературні мандрівки ?
До твоїх послуг
Літературний дитячий портал. Заходь!
У бібліотеці вас чекає:
Фонд художньої та галузевої літератури бібліотеки на 1.06.2019року20080 примірників
Читачів усього770
Книговидача5163
Відвідування4403
Книжковий фонд, фонд періодичних видань,

Книжкові виставки до пам'ятних дат


Нові книжкові надходження


/Files/images/бок.jpg

Права та обов’язки читачів

Читачі мають право:

1.Отримувати у тимчасове користування необхідні документи з фонду бібліотеки на різних носіях інформації, в пошуку інформації використовувати ПК бібліотеки ( під наглядом бібліотекаря)

Копіювати інформацію з Інтернету на власні диски та флеш - носії.

Користуватися всіма видами довідково-бібліографічного обслуговування;

Брати участь в читацьких конференціях, літературно-музичних вечорах, диспутах та інших заходах, що їх проводить бібліотека.

2. Перед записом у бібліотеку читач повинен ознайомитися з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов’язання їх неодмінного виконання підписом на читацькому формулярі.

3. Художня література видається у кількості не більше 3-х примірників строком на 15 днів.

4. Рідкісні та цінні видання, альбоми,атласи, енциклопедії, інші додаткові видання, а також поодинокі примірники, книжки підвищеного попиту видаються лише в читальному залі.

5. Бібліотекар має право продовжити термін користування літературою на прохання читача, якщо на неї нема попиту з боку інших читачів.

Обов'язки читачів:

1. Читач розписується у читацькому формулярі за кожний одержаний примірник, що засвідчує факт видачі читачу літератури.

2.Читачі забов’язані дбайливо ставитися до книжок, одержаних із фондів бібліотеки, повертати їх у встановлені терміни, не робити в них ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінок, не виймати картки із каталогів і картотек, не порушувати розстановку фондів з відкритим доступом.

3. При отриманні літератури читач має ретельно передивитися її, і якщо виявить якісь дефекти, - повідомити бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на видані книги відповідні службові позначки.

При роботі на ПК користувач забов'язаний дбайливо відноситись до комп'ютерного обладнання програмного забезпечення. Повідомляти бібліотекаря про неполадки і порушення, що виникли. У разі порушення правил користування комп'ютерною технікою та Інтернетом бібліотекар має право припинити надання послуг

4. Відповідальність за зіпсовану літературу несе читач, який користувався нею останній.

15. Читачі, що завдали бібліотечному фонду збитків, несуть матеріальну, адміністративну, або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

6.Читачі, що втратили книжки з бібліотечного фонду або завдали їм непоправної шкоди, повинні замінити їх відповідно такими ж або визнаними бібліотекарем рівноцінними.

7. На час літніх канікул учні повинні повернути до бібліотеки книги та інші отримані матеріали.

8. На початку кожного навчального року читач повинен перереєструватися.

14. Читачі, що закінчили школу, до отримання свідоцтва повинні повністю розрахуватися з бібліотекою і підписати одхідний лист.

15. Читачі повинні дотримуватися тиші в читальній залі бібліотеки.

9. За порушення правил користування бібліотекою читач може бути позбавлений права користуватися літературою на термін, що визначається бібліотекарем.

/Files/images/357810999.jpg

Поради бібліотекаря

Читання для освіти

Ø Пам’ятай, що читання – найважливіша, потрібна серйозна робота.

Ø Не жалій на читання ні сил, ні часу: оплатиться з лишком.

Ø Не кидай книгу недочитаною без причин.

Ø Не зви інших на допомогу, напружуй всі сили, щоб зрозуміти зміст книги.

Ø Хочеш добре читати з опрацьовуванням - читай з ручкою в руці: роблячи конспект, замітки, виписування.

Ø Раніше добре зрозумій прочитане, а потім критикуй.

Читання для самоосвіти

Ø Якщо хочеш поговорити з кимось – відкрий книгу.

Ø Якщо ти занудьгував – візьми книгу.

Ø Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її у книзі.

Ø Якщо прагнеш знайти друга – подружись з книгою.

Ø Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу.

Ø Якщо хочеш відчути безмежні можливості людського розуму – працюй з книгою.

Затишні та комфортні умови зроблять вашу працю з книгою приємною та корисною.

Шановні друзі книги! Ми чекаємо вас!

/Files/images/vistavki_2018-2019/Библиотека.jpg /Files/images/vistavki_2018-2019/Библиотека (3).jpg /Files/images/vistavki_2018-2019/Библиотека (2).jpg /Files/images/vistavki_2018-2019/Библиотека (1).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0